25 Ekim 2010

Ali Şota - İki Rüzgar

Ali Şota, iyi müzik dinlemek isteyenlere tavsiye ettiği İki Rüzgar albümünü müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Ali Şota 14 yaşındayken gitarı eline aldı, hep yazdığı sözlerle, yaptığı bestelerle kendini ifade etti. 1990’da henüz lisedeyken kurduğu Graymalkin grubuyla liseler arası yarışmalara katılırken müziğin hayatındaki yerini sağlamlaştırdı. Yıllarca solo olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kısa bir süre mühendis olarak çalışsa da müzikten hiç kopmadı, hayatı müzik üstüne döndü.

Bu zaman zarfında sayısız beste yaptı. Şarkılarını bir araya getirip albüm hazırlayan Ali Şota’nın Hakan Eren ile yolları kesişti, yapım şirketi Ossi Müzik ile anlaştı. Böylece "İki Rüzgar" albümü doğdu.

Temelde rock sound’u ve tavrı içeren her şeyden beslendiğini; punk'tan, heavy metal’e, old school rock’tan, progresif normlara, öncülerden, günümüze hemen hemen tüm dönemleri dinlediğini söyleyen Ali Şota’nın 10 şarkıdan oluşan albümünde biri hariç tüm besteler kendisine ait. 5 şarkının sözlerini de yazan Ali Şota tüm parçaların düzenlemeleri ile albümün prodüktörlüğünü de yaptı. Berin Yavuzlar sanat yönetmenliğinde Rüzgar Müzik stüdyolarında 1,5 yılda hazırlanan albümün mixlerinde İlbay Beydili ve Kaan Kurmuş imzaları var. Fotoğrafları Jam Tul tarafından çekilen Ali Şota’ nın“İki Rüzgar” isimli ilk albümünün kapak tasarımını Engin Korkmaz yaptı.

Müziğini riffler, müzikal cümlelerden oluşan melodiler üzerine kuran Ali Şota; “Riff beni nereye
götürürse oraya gidiyorum. Dolayısıyla albümde punk bir şarkı da dinleyeceksiniz, kelt kemanlarla başlayan otantik riff üzerine kurulmuş bir balad da…” diyor.

Ali Şota , iyi müzik dinlemek isteyenlere tavsiye ettiği “İki Rüzgar” albümü müzik marketlerdekiyerini aldı. Albümden ilk video klip “İki Rüzgar”a Mengüç Tanrısever yönetmenliğinde Burgazada’da üç günde çekildi. Video klipte Ali Şota ‘ya oyuncu Akasya Asıltürkmen eşlik etti.

Ali Şota'nın 6 Kasım'da Mask Live Music Club'da gerçekleşecek konseri için davetiyeler Ayaklı Etkinlik Takvimi'nde...

Hiç yorum yok:

 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }