23 Mayıs 2011

Mariachi - Carnavachi

Carnavachi partisi sayesinde ünlü Rio Karnavalı'na gitmiş kadar olduk!

Geçtiğimiz günlerde Maçka Parkı'nın içindeki Nahide'de çılgın bir karnavala davetliydik. Mariachi'nin düzenlediği Carnavachi için mekanda her şey düşünülmüş; dekorlar, servisler, müzikler, dağıtılan aksesuarlar ve sahne şovu ünlü Rio Karnavalı'nı aratmayacak şekilde organize edilmişti.

Nahide'den içeri girer girmez kapıda karşılayan görevli kızlardan maskelerimizi aldıktan sonra ortama hemen ısınabilmek ve eğlence alanımızı yaratabilmek için sahnenin hemen yakınındaki stand'lardan birine kurulduk. Ayrıca stand'ımızda bizleri bekleyen buz gibi Mariachi'ler, herkesin rahatça alabilmesi için hizmette sınır tanımayan ve ağzına kadar Mariachi'lerle dolu buzdolapları, elinizi atsanız birbirinden lezzetli ikramları taşıyan garsonlar karşısında daha ne kadar direnebilirdik bilemiyorum. Tahmin ettiğiniz gibi üstümüzü çıkarır çıkarmaz ikram edilenleri sırayla denedik :)

Sahne şovlarının ardından davetlilerden bazılarının ismi okunarak sahneye çağırıldılar. Aralarında Oben Budak'ın da olduğu yarışmacılar (yarışmacılar diyorum çünkü sanırım sahneye çıkana kadar hiçbiri yarışmacı olduğundan haberdar değildi) Shakira'nın Waka Waka şarkısına çektiği klipteki hareketleri yapmaya başladı ve tabii doğal olarak komik görüntüler ortaya çıktı. Her ne kadar gönlümüz Oben Budak'ın kazanmasından yana olsaydı da son ikiye kalan Oben ne yazık ki yarışmanın birincisi seçilmedi.

Dans yarışmasının ardından DJ Discoman'in müzikleri eşliğinde dans edip Mariachi ile hazırlanmış çeşit çeşit içkileri tattıktan sonra sahne tekrar perdelerini açtı ve sahneye çıkan Brezilyalı dansçıların sambaları eşliğinde davetlilerin hepsi kendini dansa verdi. Kısa bir süre sonra sahneden davetliler arasına karışan dansçılar davetli grupları arasına dalarak onlarla birlikte dans etmeye başladı.

Yukarıda DJ'in böyle göründüğüne bakmayın. Gecenin başında peruğundan tutun kostümüne kadar adeta Napolyon iken ilerleyen zamanlarda kostümünü parça parça çıkartıp fotoğraftaki son haline gelene kadar çok yürekler hoplattı. Ne yalan söyleyeyim ben bile bir an için "yoksa soyunuyor mu?" heyecanı yaşamadığım değil :)

Müthiş hızlı başlayan gece tabii ki hızlı ve tabii ki müthiş bitti. Tüm partiden aklımızda ve damağımızda kalanları sıralamaya çalışırsak: dans - Mariachi yudumları- dans - Mariachi yudumları - dans - Mariachi yudumları - şov - Mariachi yudumları- şov - Mariachi yudumları - şov - Mariachi yudumları - keçi peynirli baklava (O nasıl güzel bir şeydi öyle!!!) - Mariachi yudumları - sambacılar - Mariachi yudumları - sambacılar - Mariachi yudumları - sambacılar - Mariachi'den son yudumlar...

Davet eden, eğlendiren, yediren, içiren, yüzleri gülümseten Mariachi'ye teşekkürler! Bir sonraki ne zaman? :)

Hiç yorum yok:

 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }