10 Mayıs 2011

Uluslararası Mizah Festivali

Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Mizah Festivali, 12–15 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek geniş kapsamlı programında; 6 yabancı mizahçıyı konuk ediyor! ABD’li ünlü karikatüristler Fred Harper ve Peter Kuper, Fransız çizgi roman çizeri Christophe Delvallé, İspanyol çizer ve animasyon ustası Pernan Goni’nin yanı sıra; Almanya’dan gelen pandomim ustaları Bodecker&Neander festival kapsamında İstanbul’a konuk olacak.


Dünyanın en önemli illüstrasyon sanatçılarından birisi olarak anılan Fred Harper, son olarak Franz Kafka'nın “Metamorphosis” hikayesini yorumlayan Peter Kuper ve Fransız çizgi romancı Christophe Delvallé; 15 Mayıs Pazar günü saat 17:00’de “Batılı Çizer Gözüyle İstanbul” konulu söyleşi ve özel performansları ile Leman Kültür’de mizah severlerle buluşacak. Üç sanatçının, birbirine benzemeyen çizgileri ise Cezayir Apartmanı’nda ve Wisteria’da 12 Mayıs’ta açılacak sergilerde ziyaret edilebilir.

Wolfram von Bodecker ile Alexander Neander’den oluşan ve 1996’da ilk pandomim oyunlarını sergileyen Bodecker&Neander grubu; dünyadaki sayılı pandomimciler arasında yer alıyor. Her sene yeni bir oyun çıkaran ve büyük hayran kitlesine sahip olan Bodecker&Neander; 13 Mayıs Cuma akşamı saat 20:30’da VAKKO Oditorium’da “Deja Vu” adlı pandomim gösterilerini sergileyecekler.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle, Hayalgücü Organizasyon tarafından düzenlenen Uluslararası Mizah Festivali kapsamında ayrıca; İspanyol çizer ve animasyon ustası Pernan Goni, mizahseverlere bir animasyon atölyesi sunacak. Goni’nin atölyesi, 13 Mayıs Cuma akşamı saat 19:30’da Cervantes Enstitüsü Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }