14 Aralık 2010

123 @ Salon, 14.12.2010

Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırlandıkları yeni albümlerinin tanıtım konseri için 123, 14 Aralık'ta Salon'da sahne alıyor.


Berke Can Özcan, Burak Irmak, Dilara Sakpınar ve Feryin Kaya'dan oluşan dört kişilik ekip 123 (bir, iki, üç) üçüncü çalışması olan "arve"yi Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

2009 yılında ilk albümleri "aksel"i kendi plak şirketleri olan "aisha records" üzerinden yayınlayan 123, bu albümle birlikte 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabı çıkarmıştı. Bu kitap "aksel" hikayesini oluşturan bir üçlemenin başlangıcıydı. İlk albüm çalışmasının ardından Mayıs ayında "stereo love" adındaki EP'sini yayınlayan grup aynı ay içerisinde Eskişehir Senfoni orkestrasıyla sahne alarak sevenlerini şaşırtmıştı. Grup şimdi ise "arve" adlı üçüncü çalışmasıyla aksel hikayesine kaldığı yerden devam ediyor.

Bir yıla aşkın süredir çalışmaları süren ve 14 şarkıdan oluşan "arve" yine aisha records üzerinden piyasaya sürülecek. "arve"nin altyapıları grubun İstanbul'daki kendi stüdyosunda, vokal kayıtları Stockholm'de, miks'i ise New York'ta yapıldı.

123, albüme adını veren parça "arve" için dünyaca ünlü trompetçi Arve Henriksen ile çalıştı. Grup müzikseverleri merakla beklenen hikayesinin devamına davet ediyor. 123'ün yeni albümü "arve" 15 Aralık'ta hem kitap ve CD versiyonu hem de sadece CD versiyonu ile CD marketlerde satışta olacak.

Hiç yorum yok:

 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }