26 Ekim 2011

Gala Konseri: Luxus @ İstanbul Live

Memleketin "nevi şahsına münhasır" topluluklarından Luxus, ilk albümü "Acayip Şeyler"den tam 3 yıl sonra “Bi’ Lareya” ile tekrar karşımızda. 28 Ekim Cuma akşamı İstanbul Live'da gerçekleşecek olan gala konserlerinde "Romantizma" adlı parçasının klibini de ilk kez izleyicilerle paylaşılacak.

Geçen bu sürede yüzlerce sahne deneyimi yaşayan grup, “Bi’ Lareya”yı olgunlaşmış bir müzik ve özenli bir sound anlayışıyla hazırladı. Albümdeki 7 şarkının söz ve müziğini yazan solist Alper Bakıner, ayrıca sözlerini Pınar Öğünç’ün yazdığı Batsın Bu Banka'nın da müziğini yaptı. Albümde aynı zamanda, Müslüm Gürses’in 80’li yıllarda seslendirdiği, İlyas Tetik’e ait "Bir Kadeh Daha Ver" şarkısının gruba özgü bir yorumu ve yıllar içinde Luxus sahnelerinin vazgeçilmezi haline gelmiş "Ada Sahilleri" isimli parça da yer alıyor.

Luxus’un ikinci albümüne adını veren "Bi’ Lareya" ise, Sirkeci-Halkalı banliyö hattında işportacılık yapan bir Roman’ın dilinden yazıldı. "Bi’ Lareya" Romanlar tarafından "Bir Lira" anlamında kullanılan bir kavram. Banliyö hattındaki günlük yaşama ait zenginliklerin izlerini, albümün genelinde de fazlasıyla bulmak mümkün.

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da, gerçekleşecek konserin kapı açılış saati 20:00. Konser biletleri Istanbul Live’dan temin edilebilir.

Hiç yorum yok:

 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }