20 Eylül 2010

Salon'da Yeni Sezon Başlıyor!

İstanbul kültür sanat hayatının önemli performans merkezlerinden Salon, yeni sezonda İstanbullu sanatseverlerin karşısına hareketli bir programla çıkıyor. Salon, yenilenen tasarımıyla, 25 Eylül Cumartesi akşamı ünlücaz triosu Medeski, Martin & Wood konseriyle kapılarını yeniden açıyor.Salon’da yeni sezon, ünlü caz triosu Medeski, Martin & Wood’un vereceği iki konserle başlıyor. Chivas Jazz Knights serisi kapsamında, 25 Eylül Cumartesi saat 22.30 ve 26 Eylül Pazar saat21.30’da sahne alacak Medeski, Martin & Wood, iki gece üst üste cazseverleri cazdan rock vefusion’a uzanan müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Tuşlu çalgılarda John Medeski, vurmalılarda Billy Martin ve basta Chris Wood’dan oluşan MMW, 1991 yılında Brooklyn’de kurulduğundan bu yana esin kaynağını grup üyelerinin farklı arka planlarından alarak, zengin harmoniler ve güçlü melodilerle bezeli eşsiz bir tarzla çalışmalarına devam ediyor. Önce küçük ve bağımsız plak şirketleriyle, sonra da Blue Note gibi büyük bir isimle çalışan Medeski Martin & Wood bugüne dek aralarında çocuk müziklerinden oluşan “Let’s GoEverywhere” albümünün de bulunan 12’yi aşkın albüme imza attı. 1998 yılında 5. Uluslararasıİstanbul Caz Festivali kapsamında bir konser veren Medeski Martin & Wood, uzun bir aradan 25 ve 26 Eylül tarihlerinde Salon’da İstanbullu hayranlarıyla yeniden buluşacak.

Medeski, Martin & Wood konserleri, Salon’un hareketli yeni sezon programının da habercisiniteliğinde… Açıldığı günden itibaren İstanbullu sanatseverlerden büyük ilgi gören performans mekanı Salon, yenilenen tasarımıyla, sanatseverlere renkli bir program sunmaya devam edecek. Salon, yeni sezonda da klasik, caz, rock ve alternatif müzik konserleri, tiyatro gösterileri, edebiyat etkinlikleri veatölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak.


Chivas Jazz Knights, Medeski, Martin & Wood’un ardından, 26 Ekim Salı ve 27 Ekim Çarşamba akşamları Marcus Miller, 24 Kasım Çarşamba akşamı ise Stacey Kent’i ağırlayacak.

Medeski, Martin & Wood konserlerinin bilet fiyatları 40 TL ve 25 TL (öğrenci). Konserin biletleri, Biletix satış kanalları ve İKSV binasından (Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane, pazar günleri hariç, 12.00–20.00 saatleri arasında) ve etkinlik günlerinde Salon gişesinden temin edilebilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli.

İstanbul Festivalleri’ni indirimli ve ayrıcalıklı olarak izleyen Lale üyeleri için avantajlar, Lale KartArtı’yla Salon’da da devam ediyor. Lale Kart Artı sahipleri bilet alımlarında %25’e varan özelindirimlerden yararlanabilecek.

Hiç yorum yok:

 
.fc-sectitle { color:#FFFFFF!important; }